اخبار :   

لاگین افقی


مشکلات شهرداریهای کوچک در تامین بودجه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی - جواد نجمی   
چهارشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۱

مشخصات مطلب

بازدید: ۲۵۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۴۵
شناسه مطلب: ۱۳۰

مشکلات شهرداریهای کوچک از لحاظ تامین اعتبار و تحقق بودجه

این قبیل شهرها از امکانات و منابع درآمدزایی که شهرهای بزرگ می توانند از آنها بهره ببرند ،محروم می باشند، اگر چه طبق قانون جزو منابع درآمدی آنها به شمار می رود. به عبارتی میتوان اظهار کرد ۷۰%منابع درامدی در شهرداری های کوچک محقق نمی گردد و هر ساله فقط جزء منابع بودجه شهرداری به شما رمی رود

با وجود اینکه از شهرداری به عنوان نهادی غیردولتی یاد می شود، ‌وجود مشکلات عدیده در تآمین هزینه های جاری و عمرانی باعث شده شهرداری های کوچک هم چنان چشم به راه کمک های بودجه های دولتی باشند. این در حالی است که کمک های دولتی نیز به صورت عادلانه بین شهرداریهای کوچک تقسیم نمی گردد.

شهروندان هر شهری با توجه به رشد روز افزون عرصه خدمات و ارتقاء فرهنگ در زمانی بسیار کوتاه از مسوولین شهری خود انتظارات این گونه خدمات را دارند.

و از سوی دیگر پایدار نبودن درآمدهای شهرهای کوچک، مسوولین شهری را از ارائه این گونه خدمات باز می دارد.

در شهرداری های شهرهای کوچک به علت بالا نبودن ساخت و سازها رونق زیادی در ایجاد درآمدها نگردید و حتی باعث انحراف تصمیم گیری صحیح در خصوص رفع مشکل و یا تعریف درآمدها نیز گردیده است.

در این راستا تمامی شهرداران شهرهای کوچک در حال به کارگیری تمامی تلاشهای موثر حرکت ها و برنامه هایی هستند که با اجرای آن بتوانند درآمدهای پایداری را برای شهر خود فراهم آورند این در صورتی است که اجرای چنین برنامه هایی پیچیدگی هایی دارد که نیازمند بسترسازی های مناسب قبلی است که یکی از این ابزارها منابع اطلاعاتی دقیق و کارشناسی شده ای است که باید از قبل در سطح شهر هدف بارگذاری گردیده تا با توجه به چنین اطلاعات دقیقی از پایگاه داده ها و یا بانک اطلاعات شهری بتوان برداشت نمود و در پروژه های درآمدی از آن بهره برداری گردد.

درحالی که شهرهای کوچک از هر حیث محروم از چنین بانک های اطلاعاتی بوده و هستند.

اینگونه اطلاعات در دسترس نه تنها به مسوولین شهری در گزارش گیری های لازم مدیریتی کمک می نماید بلکه باعث ایجاد تحلیل های منطقی نیز خواهد گردید.

متاسفانه شهرداری ها نیروهای کارآمد و متخصص کمی را در اختیار دارند و جذب نیروها در این مجموعه فرآیند صحیحی را ندارد.

افراد بر حسب نیاز جذب شهرداریها می شوند. ما می توانیم مدیریت هزینه خوبی بر روی نیروهای خود داشته باشیم که در این مورد به لحاظ عدم صدور مجوزهای لازم از استانداریها این کار صورت نمی پذیرد و جهت رفع این مشکل ارتقا سطح تخصصی کارکنان شهرداری ها یکی از الزامات است.

شهرداری ساروق


آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۵۰ )
 

جدیدترین مطالب و اخبار

تبلیغات