اخبار :   

لاگین افقی


جهاد و شهادت کاروان امیران مظلوم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی - جواد نجمی   
یک‌شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۰

مشخصات مطلب

بازدید: ۳۴۷
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۱۷
شناسه مطلب: ۸۸

در زمان حکومت مامون کاروانی متشکل از امامزادگان علوی و فاطمی به قصد زیارت امام رضا (ع) از کربلا وارد ایران شده و پس از طی منازل مختلف به آستانه (شهر مثلث) رسیدند که والی کرج ابودلف (کارکیا) از ورود امامزادگان مطلع و دستور دستگیری آن بزرگواران را صادر نمود.

امامزادگان پس از مبارزه با صفوف دشمنان و شکست آنان راهی ساروق گردیدند که در این مبارزه تعدادی به درجه رفیع شهادت نایل آمدند. لشکر کارکیا از پا ننشسته و با هماهنگی والیان حکومت ظلم و اختناق در فراهان لشکری برای سرکوب کاروان سادات ترتیب دادند و با به شهادت رساندن شاهزاده یعقوب، شاهزاده اسحاق و اسماعیل و شاهزاده محمود باعث انکسار لشکر اسلام گردیدند.

در هنگام شب سپاهیان کارکیا شبیخونی را تدارک دیده که به شهادت جمعی دیگر از سادات منجر گردید و تعدادی از امامزادگان نیز به اطراف متواری و در نقاط دیگر به شهادت رسیدند. بعد از شبیخون اموال سادات مظلوم را تصرف و به مقربه های خویش برگشتند. یکی از بزرگان منطقه به نام محمد بن قاسم که نمی توانست شاهد به زمین ماندن پیکر امامزادگان به زیر آفتاب سوزان باشد به دفن شاهزادگان در قلعه پایین ساروق اقدام نمود و شهدای سادات را در اطراف مرقد آن بزرگواران به خاک سپرد.


آخرین بروزرسانی ( سه‌شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۸ )
 

جدیدترین مطالب و اخبار

تبلیغات