اخبار :   

لاگین افقی


مرحوم کربلایی کاظم کریمی ساروقی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی - جواد نجمی   
یک‌شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۰

مشخصات مطلب

بازدید: ۴۳۴
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۲
شناسه مطلب: ۹۴

این مطلب ترسیمی از یک رخداد بزرگ عصر و معجزه آشکار و شگفت قرآنی که در طی آن مردی بی سواد به نام کربلایی کاظم کریمی ساروقی، در چند لحظه حافظ قرآن گشت.

 

او هرگز درس نخوانده بود و قرآن نیاموخته بود به ناگاه حافظ سراسر قران گشت و تا پایان عمر آیات نورانی قرآن در حافظه اش باقی ماند کربلایی کاظم ساروقی در سال ۱۳۰۰ هجری قمری در ساروق متولد شد.

او همانند سایر مردم از سواد خواندن و نوشتن محروم بود. اما بر اثر گردن نهادن به فرمان خداوند و تعبد به احکام الهی و انجام کارهای نیک و خالصانه و پرهیز از مال حرام در سنین جوانی مورد لطف و عنایت پروردگار قرار گرفت و ظرف دل او مهیای دریافت بزرگترین اشراق ربانی و موهبت ملکوتی گشت. او که قران را نزد کسی فرا نگرفته بود در جریان حادثه ای شگفت انگیز بدین ترتیب حافظ قرآن شد.

یکسال در ماه مبارک رمضان کربلایی کاظم از کار و تلاش روزانه کشاورزی از مزرعه به سمت خانه در حال حرکت بود که ناگاه دو سید جوان خوش سیما از او خواستند تا با انها به زیارت امامزادگان ۷۲ تن برود. آن دو جوان مشغول خواندن چیزهایی می شوند که محمد کاظم نمی فهمد و ساکت کناری می ایستد. اما ناگاه مشاهده می کند که در اطراف سقف نبود. سید جوان به محمد کاظم می گوید اینطوری بخوان: بسم الله الرحمن الرحیم ان ربکم الله الذی خلق السموات و الارض فی سته ایام ثم استوی علی العرش یغشی الیل النهار تطلبه حثیثا و الشمس و القمر و النجوم مسخرات بامره، الاله الخلق و الامر تبارک الله رب العالمین. محمد کاظم پس از خواندن آن ایات سرش را برمی گرداند تا به آن آقا حرفی بزند ناگهان می بیند که کسی آنجا نیست و خودش تنها در داخل حرم ایستاده است و از نوشته های روی سقف نیز چیزی بر جای نمانده است کربلایی کاظم متوجه می شود که کلمات زیادی را بلد است و ناخودآگاه آنها را زمزمه می کند و داستان ان دو جوان را به یاد می آورد و خود را حافظ قرآن می یابد.

وقتی که داستان او از محل زندگی اش به جاهای دیگر نقل شد او را به سایر شهرهای ایران چون ملایر،تویسرکان،همدان،کرمانشاه،کنگاور،تهران،قم،مشهد، و نیز کاظمین و کربلا و نجف و کویت و حجاز بردند تا مسلمانان از نزدیک با او آشنا شوند و با دیدن این معجزه قرآنی بر ایمانشان به جهان غیب افزوده گردد. کربلایی کاظم در هفتم محرم سال ۱۳۷۷ هجری قمری در قم وفات یافت و در قبرستان نو، قبرستان مرحوم آیت الله شیخ عبدالکریم حایری، به خاکسپرده شد. شرح این معجزه در کتابی تحت عنوان داستان حافظ قرآن شدن کربلایی کاظم انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی آمده است.


آخرین بروزرسانی ( دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۸ )
 

جدیدترین مطالب و اخبار

تبلیغات